piątek, 22 marca 2019

Płatki owsiane najtańsza odżywka

Smakowite płatki owsiane są na wszelkie organizmu potrzeby. To cudowny składnik zdrowej diety, dzięki dużej zawartości witamin (B,,E, PP), białka, minerałów (te najważniejsze to: magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk) i błonnik.


Płatki owsiane mają trochę kalorii, ale każda z nich jest bardzo wartościowa, odżywcza i odmładzająca. Porcja średnio to garść płatków i to jest niewiele, bo ok. 30 g czyli około 120 kalorii.

Ogromny wpływ witaminy E, potasu i magnezu. Spożywanie płatków owsianych  ulży pracy serca, jak i całemu układowi krwionośnemu. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, znacznie spowalnia procesy starzenia, zmniejsza ryzyko wielu chorób, w tym także chorób nowotworowych.

Znacząca zawartość w płatkach witamin z grupy B to odpowiednio dokarmiony mózg i układ nerwowy, co skutecznie broni nas przed wczesną starością, otępieniem, podłym nastrojem i depresją.

Płatki owsiane zawierają sporo błonnika. Regularne spożywanie to tani sposób na przyspieszenie ociężałej przemiany materii i szybkie wydalanie toksyn, co skutecznie pozwala utrzymać smukłą sylwetkę, dobry stan skóry, włosów i paznokci.

Płatki owsiane to super kosmetyk dla skóry i paznokci (witaminy B i E). Maseczki z gotowanych chłodnych płatków nie tylko upiększają i regenerują, ale działają leczniczo nawet na egzemy, uporczywe łuszczenie się skóry.


Sprawdzony sposób na gładkie stopy


Moczenie zmęczonych, stwardniałych stóp w ciepłej ugotowanej wcześniej owsiance przynosi im ogromną ulgę i elastyczność. Płatki - ok. 250 g-  trzeba gotować w 1,5-2 litrach wody, 4-5 minut do kleistej konsystencji. Przelać przestudzone do miski i moczyć nogi ok. 30 minut. Skutek rewelacyjny!

Znakomicie działają maseczki owsiane na oczyszczoną skórę twarzy, szyję i dekolt.  Silnie regenerują, ujędrniają i wygładzają.

Płatki owsiane składniki i kalorie (ilość w 100 g suchej masy)

- w oparciu o:  "Zasady żywienia i dietetyki stosowanej" Zofii Wieczorek-Chełmińskiej



390 kalorii 
białko  11,9 g
tłuszcz  7,2 g
węglowodany  69,3 g
błonnik  6,9 g

Witamina E   042 mg
Witamina B1 (tiamina)   0,462 mg
Witamina B2 (ryboflawina)   0,151 mg
Witamina PP (niacyna)  0,87 mg


makroelementy
wapń  -   54 mg
fosfor - 433 mg
żelazo -     3,9 mg
magnez - 129 mg
potas - 350 mg

mikroelementy: cynk, mangan, selen, miedź





14 komentarzy:

  1. Szkoda, że nie ma subskrypcji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Płatki owsiane jak wspomniano w poście są bardzo dobre dla naszego organizmu :) Warto je spożywać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam płatki owsiane. Na pewno wypróbuję ten przepis.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wiele osób przystępując do diety, wie tylko co ma jeść, a jest to najgorsze możliwe podejście do tematu. Gdy sam postanowiłem zrzucić kilkanaście dodatkowych kilogramów to pierwsze co zrobiłem to udałem się do dietetyka. Znalazłem na stronie http://stopotylosci.pl/ wiele ciekawych informacji o walce z otyłością i zdecydowałem się na wizytę u jednego z ich specjalistów, który bardzo profesjonalnie podszedł do tematu i przed przypisaniem diety zrobił wszystkie niezbędne badania

    OdpowiedzUsuń
  5. świetny ten blog i ciekawe treści

    OdpowiedzUsuń
  6. wartościowy wpis na tym blogu!

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo podoba mi się ten wpis.

    OdpowiedzUsuń
  8. Warto o siebie zadbać, sprawisz sobie tym przyjemności od razu dzień będzie lepszy!

    OdpowiedzUsuń
  9. Dbajmy o siebie, bo od jelit zaczyna się nasze zdrowie. Sama nie wierzyłam, że tylko tyle wystarczy ale to prawda, efekty mnie powaliły.

    OdpowiedzUsuń
  10. O tego to bym się nie spodziewała, zawsze tu można znaleźć jakieś nowinki.

    OdpowiedzUsuń
  11. Skuteczna dieta odchudzająca opiera się na zrównoważonym podejściu do jedzenia i regularnym ćwiczeniom.

    OdpowiedzUsuń
  12. Hurtownia cukru oferuje szeroki wybór cukru dla biznesów, w tym cukier biały, trzcinowy i specjalistyczne rodzaje cukru. Jest to idealne miejsce dla firm potrzebujących większych ilości cukru w konkurencyjnych cenach.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za pozostawienie komentarza na moim blogu.
Pozdrawiam Weronika