poniedziałek, 16 września 2013

Czy grzyby są zdrowe?


Grzyby jadalne to wspaniałe źródło cennych białek, witamin - A B C D E K, makro i mikroelementów. Na przykład popularne w kuchni pieczarki hodowlane mają sporo witaminy D i pierwiastka zwanego selenem, dzięki któremu w organizmie człowieka zostają poskromione wolne rodniki - sprawcy niekorzystnych zmian, nie rzadko nowotworowych. Obecność w diecie przeciwutleniacza, jakim jest selen już w mikro ilościach eliminuje ryzyko raka piersi, czy prostaty.

Oprócz cennych składników odżywczych, warto docenić grzyby za małą ilość kalorii (około 40 kalorii na 100 gram grzybów), dużą zawartość błonnika, dzięki któremu jemy i chudniemy, odtruwamy organizm i czujemy się komfortowo.

Więcej cennych informacji polecam zgłębić na stronie poświęconej grzybom: MITY O GRZYBACH
http://www.niam.pl/pl/artykul/652-jedz_grzyby_dla_zdrowia_urody_i_dobrej_sylwetki

Ważne: Dzieciom, przynajmniej do 8-go roku życia, nie podajemy potraw z grzybów, gdyż ich układ pokarmowy jest jeszcze słabo wykształcony i nie najlepiej wchłania dość ciężkostrawne białko.Grzyby w kuchni


Walory smakowe grzybów od pradawnych czasów są wysoko cenione przez człowieka. I bardzo słusznie. Osobiście uważam, że jeśli są w spiżarce grzyby suszone to spokojnie przetrwa się nawet bardzo biedną zimę. Z grzybów można robić różne przetwory - marynaty lub przechowywać je w soli. Każdy sos z dodatkiem choćby jednego pokruszonego grzyba dodaję mnóstwo smaku.

1 komentarz:

  1. Ja osobiście bardzo długo nie lubiłam grzybów :) ale powoli się to zmienia i przekonuje się do nich ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za pozostawienie komentarza na moim blogu. Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania i propozycje, co do jego zawartości.